W zaległym meczu rezerwy Zagłębia wygrały na wyjeździe z Niwami Brudzowice 5:1 i cały czas są liderem klasy okręgowej.
Mecz w Brudzowicach pierwotnie miał być rozegrany 2 kwietnia, ale z powodu ataku zimy został odwołany i dopiero dziś druga drużyna Zagłębia zmierzyła się z Niwami i był to szósty kolejny mecz, w którym podopieczni Damiana Nowaka strzelili co najmniej pięć bramek.
Na kameralnym obiekcie w Brudzowicach pojawił się trener pierwszego zespołu Zagłębia Artur Skowronek, który jednak obserwował tylko pierwszą część spotkania. Piłkarzom Zagłębia na początku nie było łatwo przystosować się do wąskiego i krótkiego boiska. Na pierwszego gola trzeba było czekać ponad pół godziny, choć na początku bliski trafienia był Sebastian Kopeć, który strzelił głową w słupek. Dopiero w 33. minucie Adrian Troć uderzył prawą nogą z około 20 metrów i dał Zagłębiu prowadzenie. 8 minut później Alex Tanque przytrzymał piłkę w polu karnym i zagrał do Mateusza Popczyka, który podwyższył wynik spotkania.
Siedem minut po rozpoczęciu drugiej części meczu strata Michała Barcia stworzyła gospodarzom szansę, którą wykorzystali i zdobyli kontaktową bramkę, ale radość ze zniwelowania strat nie trwała długo. Już w 54. minucie po podaniu Romana Tierbalana Alex Tanque podciął piłkę nad bramkarzem i zdobył trzeciego gola, a 10 minut później Brazylijczyk wykorzystał podanie Łukasza Turzynieckiego i uderzył w długi róg. Wynik spotkania ustalił w 79. minucie Roman Tierbalan. Asystował Alex Tanque, który odebrał piłkę na połowie Niw i zagrał prostopadłą piłkę w pole karne. Tym samym do dwóch strzelonych bramek dorzucił drugą asystę.
Grającym trenerem Niw Brudzowice jest wychowanek Zagłębia i były piłkarz pierwszej drużyny naszego klubu (27 meczów i 1 bramka w sezonie 2013/2014) Rafał Sadowski, który wszedł na boisko w drugiej części spotkania.
Następny mecz rezerw Zagłębia już w sobotę o 13:00. Rywalem na stadionie w Będzinie będzie miejscowa Sarmacja.
Niwy Brudzowice - Zagłębie II Sosnowiec 1:5 (0:2)
0:1 Adrian Troć 33'
0:2 Mateusz Popczyk 41'
1:2 Jakub Górniak 52'
1:3 Alex Tanque 54'
1:4 Alex Tanque 64'
1:5 Roman Tierbalan 79'
Zagłębie II: Szymon Frankowski - Mateusz Machała, Sebastian Kopeć (49' Bartosz Chęciński), Emil Kłosek (68' Łukasz Uthke-Nowak) - Łukasz Turzyniecki, Damian Hałatek, Michał Barć (74' Piotr Wybański), Mateusz Kozłowski (46' Jakub Kaczmarek) - Alex Tanque, Mateusz Popczyk (46' Roman Tierbalan), Adrian Troć (74' Jan Janosz).
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
6 - Jewgienij Szykawka
5 - Kacper Skóra
2 - Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot
ASYSTY:
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Patryk Gogół,
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
2 - Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk
ŻÓŁTE KARTKI:
5 - Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
4 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
3 - Igor Dziedzic, Mateusz Matras, Linus Rönnberg, Kacper Skóra
2 - Emmanuel Agbor, Bartosz Boruń, Patryk Mucha, Bartłomiej Wasiluk
1 - Marcel Broniewski, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
15 - Michał Barć
12 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Kacper Kopera, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski










































Zaloguj się aby dodać własny komentarz